صفحه اصلی
اخبار
تصاویر
ایستگاهها
مناقصه و مزايده
سیمای طرح
کارفرما،مشاور،پیمانکار
تماس با ما

وزیر راه و شهرسازی :

قطار شهری  کرمانشاه به راه آهن غرب کشور متصل می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به لزوم ایجاد سیستم حمل ونقل یکپارچه در کرمانشاه گفت: به دنبال این هستیم که پروژه قطار شهری کرمانشاه را به پروژه راه آهن غرب کشور متصل کنیم.
عباس آخوندی در حاشیه بازدید از پروژه قطار شهری کرمانشاه اظهار کرد: در بحث پروژه قطار شهری کرمانشاه به دنبال ایجاد یک سیستم حمل  ونقل یکپارچه هستیم.
وی افزود: به دنبال این هستیم که چطور می‌توان پروژه قطار شهری کرمانشاه را به پروژه راه آهن غرب کشور چه در مسیر ملایر-کرمانشاه و چه در مسیر کرمانشاه-خسروی متصل کرد که یک سیستم یکپارچه حمل و نقل ریلی در کرمانشاه ایجاد شود.

قطار شهری کرمانشاه را 6 ساله تحویل می‌دهیم

مجتبی نیک کردار معاون عمرانی استانداری کرمانشاه نیز در حاشیه این بازدید با بیان اینکه در پروژه قطار شهری در بحث تونل کار در دو فاز در حال انجام است، گفت: در فاز اول از مسیر سه راه 22 بهمن تا میدان آزادی، کار از سه جبهه در حال انجام است.
وی ابراز امیدواری کرد: تونل فاز یک قطار شهری کرمانشاه ظرف یک سال آینده به بهره‌برداری برسد.
معاون عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: در فاز دوم تونل قطارشهری نیز که از میدان آزادی تا میدان فردوسی را شامل می‌شود، کار تونل به تازگی شروع شده و پیش بینی ما این است این قسمت از مسیر نیز ظرف دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.
نیک کردار افزود: مهم‌ترین بحث پروژه قطار شهری بحث شروع ساخت ایستگاه‌های آن است که تلاش ما این است تا پایان سال ساخت دو ایستگاه را به مناقصه ببریم تا عملیات اجرایی آنها در سال آینده شروع شود.
وی با بیان اینکه پیشرفت پروژه منوط به پرداخت به موقع اعتبارات است، گفت: تخصیص اعتبارات از منابع مختلف را پیگیری می کنیم تا بتوانیم بر اساس برنامه، پروژه قطار شهری کرمانشاه را ظرف شش سال آینده به بهره‌برداری برسانیم.
معاون عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: بهره‌برداری از فاز اول این پروژه (میدان معلم تا میدان آزادی) سال 1398 خواهد بود.

در ادامه این بازدید مهندس سعید سلیم ساسانی به ارائه توضیحاتی از روند اجرای عملیات فاز اول و احداث تونل در این فاز و فاز دوم پروژه پرداخت.


 

.:: کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان قطار شهری کرمانشاه می باشد ::.